شرکت هیولت پاکارد اینترپرایز (HPE) دفتر مرکزی خود را از سیلیکون والی به منطقه کم هزینه تر هیوستون تگزاس منتقل می کند.

این شرکت اعلام کرده که در حال ساخت یک دفتر مرکزی جدید در هیوستون است که چهارمین شهر پرجمعیت آمریکاست. شرکت HPE همچنین درآمد سه ماهه ای را گزارش کرده که فراتر از پیش بینی تحلیلگران بود و نشان می دهد که کسب و کارها، سخت افزار دیتاسنتر خود را در دوران پاندمی ویروس کرونا ارتقا داده اند.

شرکت HPE در سال ۲۰۱۵ پس از انحلال شرکت هیولت پاکارد که یکی از شرکتهای فناوری منطقه خلیج سانفرانسیسکو بود و در سال ۱۹۳۹ در یک گاراژ در پالو آلتو تاسیس شده بود، ایجاد شد. نقل مکان HPE در پی ارزیابی مجدد فعالیتهای این شرکت صورت می گیرد که تحت تاثیر توافق کار از هر منطقه ای میان کارمندان و شرکتها در دوران پاندمی ویروس کرونا و تمایل آنها به مهاجرت از منطقه ای که هزینه های زندگی و رفت و آمد دشواری دارد، بوده است.

به گزارش دریچه فناوری از ایسنا، آنتونیو نری، مدیرعامل HPE که سرور، سخت افزار ذخیره سازی و تجهیزات شبکه تولید می کند و از زمان جدایی از شرکت رایانه سازی هیولت پاکارد در هر سه ماهه به جز یک سه ماهه کاهش درآمد گزارش کرده، در تلاش برای متحول کردن این شرکت است. در همین راستا، او هزینه های نیروی کار را کاهش داده، از کسب و کارهای غیرسودآور خارج شده و بازار خدمات ابری را دنبال می کند.

فروش این شرکت در سه ماهه منتهی به ۳۱ اکتبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر چندانی نداشت و ۷.۲ میلیارد دلار بود در حالی که تحلیلگران درآمد ۶.۹ میلیارد دلار را برای این شرکت پیش بینی کرده بودند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شیوع کووید ۱۹ و کندی اقتصادی باعث ضعیف شدن تقاضا برای سخت افزار رایانه و شبکه و خدمات آن شده بود اما اکنون که شرکتها به کارمندانشان اجازه می دهند در مناطق دوردست به فعالیتشان ادامه دهند، روی تجهیزاتی سرمایه گذاری می کنند که بتوانند فعالیتشان را کارآمدتر کنند.