پردازنده گرافیکی Nvidia GeForce RTX 3060 Ti GPU با قیمتی در حدود ۴۰۰$ و توسط شرکت های Asus ، Gigabyte ، MSI و … به بازار عرضه خواهد شد.

انویدیا و کارت‌های گرافیک سری RTX 3000 برپایه‌ی معماری امپر (Ampere) نسخه تازه ای را رونمایی کرد . کارت گرافیک انویدیا با نام جی فورس آر تی ایکس ۳۰۶۰ تی آی (Nvidia GeForce RTX 3060 Ti) و برپایه‌ی نسخه‌ی تضعیف‌شده‌ی تراشه‌ی GA104. این همان تراشه‌ای است که پیش‌تر استفاده از آن را در کارت گرافیک GeForce RTX 3070 شاهد بودیم. جدیدترین کارت گرافیک انویدیا تلاش می‌کند تعادل مناسبی بین قدرت پردازشی و قیمت ایجاد کند و بسته به نوع بازی، امکان تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی با وضوح 1080p و 1440p را ارائه دهد. 

پردازنده گرافیکی Nvidia GeForce RTX 3060 Ti GPU

ویژگی های کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 3060 Ti

به گزارش دریچه فناوری از گجتس کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 3060 Ti بازی های کامپیوتری با وضوح ۱۰۸۰p و ۱۴۴۰p را هدف قرار داده و با قیمتی در حدود ۴۰۰ دلار تا این لحظه ارزان ترین مدل از سری RTX 3000 است.

این کارت گرافیکی که از سیستم Nvidia DLSS (Deep Learning Super Sampling) پشتیبانی میکند ، از هسته های تنسور اختصاصی موجود در سری GeForce RTX بهره می برد.

این محصول با استفاده از فناوری Nvidia Reflex و کاهش وقفه های سیستم تجربه بهتری را در هنگام بازی برای کاربر فراهم می آورد.

GeForce RTX 3060 Ti همچنین از ویژگی های پیشرفته GeForce Experience شامل ضبط و پخش جریان بازی ، گرفتن عکس از صفحه و بهینه سازی بازی ها پشتیبانی می کند.