یک اختلال نرم افزاری در سیستم ترمز خودکار خودروهای مزدا ۳ سبب می شود این وسیله نقلیه به طور اشتباه مانعی را ردیابی و ترمز کند.

سیستم های کمک راننده کمک می کند افراد راحت تر بتوانند سفر کنند اما یکپارچه سازی تصمیم گیری های نرم افزاری با فرایند کنترل خودرو، در صورت اختلال مشکلات جدی را ایجاد می کند .

درهمین راستا شرکت خودروسازی مزدا اعلام کرده یک اختلال نرم افزاری در سیستم ترمز هوشمند(SBS) آن سبب می شود خودروهای نسل چهارم «مزدا۳» هنگام رانندگی به اشتباه مانعی را در مسیر خود ردیابی کنند و به طور خودکار ترمز می کند.

به گزارش دریچه فناوری از مهر، این اختلال احتمالا روی ۳۵ هزار و ۳۹۰ خودروی مدل های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ این شرکت در آمریکا تاثیر می گذارد، اما مزدا اعلام کرده تاکنون هیچ نوع جراحت یا مرگی در نتیجه این اختلال در خودروها گزارش نشده است.

در صورت وقوع این مشکل راننده به طور حتم متوجه آن می شود زیرا خودرو به طور ناگهانی متوقف می شود علاوه برآن یک پیام صوتی هشدار روی نمایشگر خودرو ظاهر می شود.

در این خبر به نقل از انگجت، برخی کاربران پلتفرم Reddit  نیز اعلام کردند این سیستم بدون وجود هیچ مانعی فعال می شود. آنها اشاره کردند هرچند می توان سیستم مذکور را غیرفعال کرد اما هر بار که خودرو روشن می شود، دوباره فعال می شود.

 در وب سایت Autoblog اشاره شده سیستم برخی خودروها باید آپدیت شود و ارتقا یابد، در برخی دیگر از خودروها کل سیستم باید تعویض شود یا برنامه ریزی آن تغییر کند.