رئیس سازمان فضایی ایران از پیگیری جدی ۴ پروژه مهم ملی در حوزه فضا خبر داد و گفت: فرآیند پیشرفت پروژه ماهواره سنجش از دور « پارس ۱ » رضایت‌بخش است.

مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران با حضور در پژوهشگاه فضایی ایران در جریان آخرین وضعیت پروژه ماهواره سنجشی «پارس۱ » قرار گرفت.

در این بازدید، رئیس سازمان فضایی ایران با حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران به گفتگو در خصوص چگونگی پیشبرد طرح‌های مشترک و پروژه‌های فضایی پرداخت و در ادامه نیز در بازدید و گفتگو با پژوهشگران و مهندسان پژوهشگاه فضایی ایران، گفت: حضور در کنار پژوهشگران جوان با انگیزه پژوهشگاه در نخستین روز هفته کاری، بسیار انرژی‌بخش است.

به گزارش دریچه فناوری از مهر، معاون وزیر ارتباطات با تقدیر از تلاش شبانه‌روزی متخصصان حوزه فضایی برای اتمام و تحویل پروژه «پارس۱»، گفت: قطعا در این روزهایی که پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران سخت در تلاش شبانه‌روزی برای انجام پروژه ملی «پارس۱» هستند، حمایت و بودن در کنار این عزیزان برای ما مهم است و در تلاشیم تا با مشارکت و همراهی جدی، حاصل تلاش خالصانه این متخصصان را به عرصه ظهور رسانده و برای عملیاتی شدن این پروژه‌ها، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و این موضوع در دستور کار است.

براری گفت: خدا را شاکریم که ۳ پروژه ماهواره‌ای مهم و اصلی کشور ناهید۱، ناهید۲ و پارس ۱ و نیز بلوک انتقال مداری به دست توانای پژوهشگران ارزشمند پژوهشگاه فضایی ایران به خوبی در دست انجام است.

در این خبر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، رئیس سازمان فضایی ایران، فرآیند پیشرفت پروژه ماهواره «پارس ۱ » را رضایت‌بخش خواند و گفت: خوشبختانه، در خصوص زمان‌بندی عملیاتی شدن پروژه نیز امروز با همکاران پژوهشگاه به نتیجه رسیدیم.

معاون وزیر ارتباطات ابراز امیدواری کرد که با همکاری و هم‌افزایی جدی سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران، در آینده نزدیک بتوانیم ماهواره‌های کشور را در مدار عملیاتی قرار داده و در ارائه خدمات پایدار به جامعه و ملت ایران موفق و سربلند باشیم.