ناسا اخیرا آزمایش مخزن هیدروژن مایع موشک غول آسای سیستم پرواز فضایی (SLS) خود را با موفقیت انجام داده است.

سیستم پرتاب فضایی ناسا که به عنوان بخشی از پروژه آرتمیس برای ارسال فضانوردان به ماه و سرانجام مریخ از سال ۲۰۲۴ استفاده می‌شود اخیرا یک آزمایش مهم دیگر را با موفقیت پشت سر گذاشته است. اخیرا جیم برایدنستاین(Jim Bridenstine) رئیس ناسا ویدئویی را در حساب کاربری خود در توئیتر منتشر کرد که نشان می‌دهد آزمایش مخزن هیدروژن مایع سیستم پرتاب فضایی با موفقیت انجام شده است.

به گزارش دریچه فناوری از ایسناهنگامی که سیستم پرتاب فضایی به بهره برداری برسد می‌تواند فضاپیمای سرنشین دار اوریون ۲۷ تنی را به مدار انتقال دهد و همچنین می‌تواند فضاپیماهایی با وزن ۱۳۰ تن(معادل ۲۲ فیل) را در مدار نزدیک زمین قرار دهد. این موشک که بلندترین موشکی است که تاکنون ساخته شده است ، ۲۱۲ فوت (۶۴.۶۱۷۶ متر) طول دارد که برابر با یک ساختمان ۲۰ طبقه است.

جیم برایدنستاین(Jim Bridenstine) مسؤول سازمان ملی هوا و فضا(ناسا) طی کنفرانسی درباره سیستم پرتاب فضایی ناسا گفت: ما در دستیابی به مأموریت آرتمیس و ارسال نخستین فضانورد زن و سپس یک مرد به قطب جنوب ماه در سال ۲۰۲۴ شگفت‌زده هستیم و تاکنون پیشرفت‌های قابل‌توجهی در این زمینه کرده‌ایم.

پس از تکامل سیستم پرتاب فضایی ناسا این سیستم قادر به ارسال بیش از ۴۵ تن(۹۹،۰۰۰ پوند) مواد به فضای عمیق خواهد بود.