شرکت فدکس یک ربات پستچی با ۶ چرخ را در نیویورک آزمایش کرد. اما سازمان حمل ونقل نیویورک بلافاصله دستور عدم فعالیت آن را صادر کرد و شهردار آن نیز نسبت به استفاده از ربات موضع گرفت.

ساکنان نیویورک هفته گذشته برای نخستین بار با ربات تحویل بسته پستی شرکت «فدکس» روبرو شدند. نمونه اولیه این ربات به نام «رکسو»(Roxo) به مدت یک روز در منهتن آزمایش شد.

ربات پستچی در نیویورک از کار برکنار شد

به گزارش دریچه فناوری از مهر، این ربات ۶ چرخه در شهر به مدت یک روز آزمایش شد. بسیاری از شرکت ها امیدوارند در آینده نزدیک بتوانند ربات های محموله رسان را به طور واقعی به بازار عرضه کنند.

شرکت فدکس قبلا چنین ربات هایی را در شهرهای آمریکایی از جمله ممفیس، منچستر و نیوهمپشایر آزمایش کرده بود.

ربات پستچی در نیویورک از کار برکنار شد

در این خبر به نقل از دیل میل، هرچند آزمایش ربات فدکس در نیویورک فقط یک برنامه نمایشی بود اما تاکنون شهروندان نسبت به این آزمایش واکنش نشان داده اند. بلافاصله پس از مشاهده ربات در شهر، سازمان حمل ونقل نیویورک دستور توقف فعالیت آن را صادر کرد.

از سوی دیگر بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک نیز تلویحا اعلام کرده این شرکت در حال حاضر برای دستیابی به اجازه فعالیت ربات ها در شهر باید مراحل سختی را طی کند. او در توئیتی نوشت: اول از همه، فدکس هیچ وقت نمی تواند شغل یک شهروند نیویورکی را به ربات واگذار کند. ما بهترین کارگران جهان را داریم. در درجه دوم ما اجازه ندادیم این ربات ها در خیابان تردد کنند.

ربات پستچی در نیویورک از کار برکنار شد

ربات فدکس با باتری کار می کند و ظاهر آن شبیه یک کولر است که روی چند چرخ قرار گرفته است. دوربین ها و نرم افزارهای مختلف به این گجت کمک می کنند تا هنگام گذر از پیاده روها و جاده ها با سرعت ۱۶ کیلومتر برساعت موانع را شناسایی و از آنها اجتناب کنند.