در چالشی ، فیلم سازان حرفه‌ای برنده جوایز را بر آن داشتند که تنها با استفاده از iPhone 11 Pro یک فیلم بسازند.

آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو دوربین های فوق العاده ای را در خود جای داده اند و کیفیت عکس های خود را در تست هایی که در سانفرانسیسکو و اسکاتلند انجام شده به خوبی نشان داده‌اند ، تا آنجا که در برخی عکس ها آیفون ۱۱ پرو را باید جایگزین DSLR  «دوربین دیجیتال تک لنزی بازتابی» دانست. اما آیا این در مورد فیلم‌برداری نیز صدق می کند؟

برای فهمیدن این موضوع که آیا می توان از آیفون ۱۱ پرو «iPhone 11 Pro» بعنوان یک دوربین فیلم‌برداری حرفه‌ای استفاده نمود یا خیر از مؤسسه کارفکشن «Carfection»  که تخصص خیره کننده ای در فیلم‌برداری حرفه‌ای از اتومبیل دارد کمک گرفته شد.

به گزارش دریچه فناوری از سی‌نت ، این آزمایش در یک صبح مه آلود در پارک ملی نیوفارست و با یک فورد موستانگ بولیت انجام شد. که شما نتیجه این آزمایش را می توانید در فیلم زیر مشاهده کنید:

در پایان این آزمایش از چارلی رز از اعضای تیم کارفکشن در خصوص نتیجه این آزمایش سوالاتی را داشتیم که خلاصه آن بدین شرح است:

در کل آیفون ۱۱  پرو را چگونه دیدید؟

بسیار چشمگیر بود ، این اولین باری بود که با iPhone 11 Pro کار می‌کردم و اولین باری بود که باید با تلفن همراه کار حرفه ای می کردم. بعضی اوقات کار برای من بسیار سخت بود چون استفاده از یک دوربین به این کوچکی در مقایسه با دوربین های DSLR مانند پاناسونیک GH5 یا سونی FS7 برای من دشوار بود.

آزمایش فیلمبرداری آیفون 11 پرو

از چه سخت افزار های دیگری استفاده کردید؟

ما از لنز ها و تعدادی از فیلتر های مومنت «Moment» بوسیله آداپتور استفاده کردیم و همچنین از سه پایه و تجهیزات حرکتی و تثبیت کننده که معمولا از آنها استفاده می‌کنیم. همچنین یک پایه کوچک طراحی کردیم که دوربین و لنز ها را به درستی بر روی سه پایه قرار دهیم. ما برای ضبط صدا از تلفن استفاده نکردیم و از دستگاه ضبط صوت جداگانه ای بهره بردیم.

بزرگترین مشکلی که با آن مواجه شدید چه بود؟

کار کردن با امکانات نرم افزار دوربین سخت بود چون من عادت دارم از دکمه های مختلف و چرخ فوکوس بزرگ استفاده کنم ، درحالی که این بار فقط یک صفحه نمایش لمسی وجود داشت و با ضربه زدن بر روی نماد های کوچک بر روی صفحه همه چیز را تغییر می‌دادم و این موضوع زمانی که با زاویه بسته کار میکردیم سخت تر هم می‌شد.

ما سعی کردیم از یک آیفون دیگر و نرم افزار Filic بعنوان نمایشگر دوم برای نظارت استفاده کنیم ، اما یک تأخیر بزرگ بین این دو گوشی استفاده از آن را دشوار کرد.

کار با نرم افزار Filmic Pro را چطور دیدید؟

بسیار قابل توجه بود ، این واقعیت که شما قادر هستید در یک آیفون تمام تنظیمات تصویر‌برداری خود را تغییر دهید، تراز روشنایی ، سرعت شاتر ، فوکوس دستی و کارهایی که من انتظار نداشتم بتوانم چنین کارهایی را از طریق تلفن همراه انجام بدم ، ولی باید بگم که کار کاملا طاقت فرسایی است.

ما چندین بار مجبور شدیم در زوایایی تصویر برداری کنیم که دستیابی به تصویر مورد نظر بسیار سخت بود و در این میان دچار بی ثباتی می شد و ما مجبور بودیم آن را مجدد راه اندازی کنیم ولی پس از راه اندازی مجدد تنظیمات قبلی از دست رفته بود و این باعث خراب شدن فیلم می‌شد.

بعد از دیدن فیلم ، بخش هایی که نورپردازی عالی داشت مانند نور روز شگفت آور بود و شما نمی توانید بگویید که با آیفون تصویر برداری شده است.

در بخش های اتومبیل به اتومبیل دامنه پویای تصاویر باورپذیر نبود ، اما زمانی که به جزئیات می پرداختیم نویز‌ها و سایه های حاصل از پردازش مشهود بودند. و همچنین قادر نخواهید بود عمق تصویری که از یک سنسور تصویر بزرگ بدست می آورید از آیفون انتظار داشته باشید و بدست آوردن نگاهی سینمایی دشوار است.

آیا در کار حرفه ای خود از iPhone 11 Pro استفاده خواهید کرد؟

در حال حاضر من نمی توانم به آیفون ۱۱ بعنوان تجهیزات اصلی کار خودم فکر کنم  و نمی تواند با دوربین های بزرگ با سنسور های بزرگ برابری کند، اما قطعا بعنوان یک جایگزین در موارد اضطراری قابل استفاده خواهد بود.