مجموعه مایکروسافت آفیس سه محصول اصلی و پر کاربرد خود را در یک محصول ادغام خواهد کرد.

اگر می‌خواهید از نرم افزارهای مایکروسافت آفیس بر روی تلفن همراه هوشمند خود استفاده کنید به زودی دیگر نیاز نخواهید داشت که نرم‌افزارهای اکسل (Excel)، ورد (Word) و پاورپوینت (PowerPoint) را بصورت جداگانه دانلود و نصب نمایید.

به گزارش دریچه فناوری از سی‌نت در برنامه جدید آزمایشی اندروید (public preview on Android) و نسخه آزمایشی اپل که در (iOS Test Flight) قرار دارد قادر هستید مستندات خود شامل فایل‌های ورد ، صفحات گسترده اکسل و فایل های ارائه خود را که پیش از این در نرم افزار پاورپوینت ایجاد و به نمایش در می‌آوردید در این نرم افزار واحد ایجاد، مشاهده و ویرایش نمایید.

همچنین شما قادر خواهید بود مستندات را بسته به نیاز خود به فرمت مورد نظر خود انتقال دهید ، برای مثال یک عکس از مستندات خود را به فایل ورد (word) قابل ویرایش یا PDF و یا یک جدول پرینت شده را به صفحه گسترده اکسل (Excel) تبدیل نمایید.

نرم افزارهای آفیس در بین محبوب ترین اپلیکیشن های موبایل قرار دارند. هر سه این نرم‌افزارها در بین ۲۵ برنامه برتر iOS قرار دارند و بیش از یک میلیارد بار در گوشی های اندروید دانلود شده‌اند.

به گفته مایکروسافت برنامه مذکور جایگزین برنامه‌های مستقل ورد، اکسل و پاورپوینت نخواهد شد.

سخنگوی مایکروسافت در گفتگو با سی‌نت عنوان داشته که « ما می‌دانیم که برخی از کاربران ما ممکن است به هر سه این نرم افزارها نیاز نداشته باشند و نصب یک برنامه پاسخگوی نیاز آنها باشد ، ولی برای آن دسته از کاربران که از هر سه برنامه استفاده می کنند نصب یک برنامه بهینه تر خواهد بود و فضای کمتری نیاز خواهند داشت».

همچنین این نرم افزار از نسخه آفیس که در دهم فوریه برای ویندوز ۱۰ منتشر شده است و تمام ویژگی های آن در یک پنجره پشتیبانی می کند.

نسخه عمومی این برنامه در نیمه اول سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد.