صدراعظم آلمان اعلام کرده دولت خواهان ساخت یک میلیون ایستگاه شارژ خودروی برقی تا ۲۰۳۰ میلادی است. این در حالی است که هم اکنون در آلمان فقط ۲۰ هزار ایستگاه شارژ وجود دارد.

به گزارش دریچه فناوری از مهر هنوز تعداد ایستگاه های شارژ خودروهای برقی کم هستند و در فاصله زیادی از یکدیگر قرار دارند اما احتمالا در دهه دیگر این مشکل حداقل در آلمان برطرف شده است.

 آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد دولت این کشور تصمیم دارد تا ۲۰۳۰ میلادی یک میلیون ایستگاه شارژ در این کشور بسازد. این در حالی است که هم اکنون در آلمان ۲۰ هزار ایستگاه شارژ خودروهای برقی وجود دارد. مرکل اشاره کرده صنعت خودروسازی باید در این تلاش همکاری کند.

این خبر به نقل از انگجت، در حالی اعلام می شود که قرار است خودروسازان و دولت برای تسریع گسترش خودروهای برقی با یکدیگر مذاکراتی انجام دهند.

اتحادیه اروپا تصمیم دارد تا ۲۰۵۰ میلادی انتشار گازهای گلخانه ای را متوقف کند و کشورهایی مانند فرانسه خواهان ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی تا ۲۰۴۰ هستند. اگر این امر اتفاق بیفتد به تعداد کافی ایستگاه شارژ ساخته می شود و افراد می توانند بدون نگرانی در این باره خودروی برقی بخرند.