شرکت اپل از ایرپادهای جدید خود موسوم به ایرپاد پرو (AirPod Pro) با طراحی جدید و ویژگی‌های مبتکرانه نظیر لغو نویز فعال با قیمت ۲۴۹ دلار رونمایی کرد.

به گزارش دریچه فناوری از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت اپل از ایرپادهای جدید خود با طراحی تازه با برخی از ویژگی‌های ابتکاری قابل توجه رونمایی کرد.

«ایرپاد پرو» جدید دارای لغو نویز فعال، صدای همه‌جانبه و طراحی جدیدی است که برای قرارگیری بهتر در گوش‌ها طراحی شده است. این گوشواره‌های بی‌سیم جدید را می‌توان با قیمت ۲۴۹ دلار از سایت اپل(Apple.com) از امروز سفارش داد و از ۳۰ اکتبر(فردا) نیز در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

ایرپادهای جدید طراحی جدیدی را ارائه می‌دهند که نشان دهنده امضای اپل است. برای اولین بار در تاریخ اپل، هندزفری‌های اپل دارای نوک‌های سیلیکونی قابل تنظیم در سه اندازه مختلف است تا بتواند در گوش‌های مختلف قرار گیرد.

اپل همچنین ادعا می‌کند ایرپادهای جدید دارای سیستم تهویه نوآورانه برای برابر کردن فشار و به حداقل رساندن ناراحتی‌های رایج به خاطر قرارگیری نامناسب در گوش و تکان خوردن و درآمدن ایرپاد از گوش است.

یکی از ویژگی‌های قابل توجه ایرپادهای جدید این است که ضد عرق و ضد آب هستند، به این معنی که می‌توان از آنها در فعالیت‌های مختلف نظیر ورزش استفاده کرد.

اپل AirPod Pro را رونمایی کرد

اما لغو نویز فعال(Active Noise Cancellation) در ایرپادهای جدید قطعاً برجسته‌ترین فناوری این ایرپادها است. دو میکروفون همراه با نرم افزار پیشرفته به هر ایرپاد امکان می‌دهد به طور فعال سر و صدای مزاحم محیط اطراف خود را لغو کند. این بدان معناست که انجام مکالمات و گوش دادن به موسیقی نسبت به نسل قبلی بیشتر قابل درک بوده و واضح‌تر خواهد بود.

یکی از میکروفون‌ها رو به بیرون است و صدای خارجی را برای تجزیه و تحلیل تشخیص می‌دهد. پس از اینکه صدای بیرونی از فیلتر ایرپاد گذشت، ایرپاد یک موج معادل اما معکوس ایجاد می‌کند تا صدای مزاحم پس زمینه را لغو کند. میکروفون دیگر نیز رو به داخل گوش است و هرگونه سر و صدایی را که از داخل کانال گوش در می‌آید را لغو می‌کند.

اپل می‌گوید ویژگی حذف نویز به صورت پیوسته با سرعت ۲۰۰ بار در ثانیه کار می‌کند.

احتمالاً همه ما تاکنون در مورد لغو نویز فعال چیزهایی شنیده بودیم، اما به نظر می‌رسد فناوری صدای همه جانبه(Immersive Sound) یک اصطلاح جدید ساخت اپل برای فناوری جدید آنها است. صدای همه جانبه به این معنی است که ایرپاد پرو جدید اکولایزر تطبیقی ​​خواهد داشت که ظاهراً تنظیمات خود را با شکل گوش‌های کابر تنظیم می‌کند. همچنین یک تقویت کننده برد دینامیک تعبیه شده است که صدای شفافی تولید می‌کند.

اپل AirPod Pro را رونمایی کرد

این‌ها در حالی است که یک مزیت اضافه شده به ایرپادهای جدید که فوق العاده هم هست، افزایش عمر باتری آن است.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید ایرپادهای جدید چیزی است که اپل آن را حالت شفافیت (Transparency Mode) می‌نامد. این حالت به کاربران امکان می‌دهد ضمن شنیدن موسیقی یا مکالمه، صدای محیط اطراف خود را نیز بشنوند تا به عنوان مثال پشت فرمان صدای بوق خودروهای دیگر را بشنوند و ایمنی آنها به خطر نیفتد.

ایرپادهای جدید یک حسگر نیروی جدید نیز دارند که امکان پخش، توقف و رد کردن موسیقی و قطع مکالمات را آسان‌تر می‌کند و البته حالت شفافیت را نیز روشن می‌کند.

با ایرپاد پرو می‌توان در حالت نرمال حداکثر تا ۵ ساعت کار کرد و در حالت لغو نویز فعال نیز تا ۴.۵ ساعت شارژ نگه خواهد داشت. همچنین با یک بار شارژ می‌توان ۳.۵ ساعت مکالمه کرد، در حالی که جعبه شارژر آن تنها در ۱۵ دقیقه ایرپادها را شارژ می‌کند.

همانطور که اشاره شد ایرپادهای جدید دارای نوک‌های قابل تنظیم سیلیکونی هستند، در حالی که حسگر داخلی در انتخاب سایز مناسب به کاربر کمک می‌کند. ایرپاد می‌تواند تشخیص دهد که آیا آنها به خوبی جا گرفته‌اند و اگر احساس نیاز به تغییر کند، به کاربر هشدار می‌دهد.

اپل AirPod Pro را رونمایی کرد

همچنین یک ویژگی جدید به نام اشتراک صدا (Audio Sharing) وجود دارد که به هر کسی که دارای یک جفت ایرپاد است امکان می‌دهد نزدیک شود و طی یک ثانیه به صورت خودکار به ایرپاد دیگر متصل شود.

در نهایت اینکه ایرپادهای جدید دارای یک ویژگی خوانش پیام و تماس هستند که به محض دریافت تماس یا پیام می‌تواند پیام‌ها یا شماره تماس‌ها را برای کابر بخواند تا دیگر نیازی به بیرون آوردن گوشی از جیب نباشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا