از مسواکی مجهز به هوش مصنوعی رونمایی شده که به یک اپلیکیشن موبایل متصل است و به فرد نشان می دهد هر قسمت از دندان ها را چه مدت مسواک زده و آن را رتبه بندی می کند.

به گزارش دریچه فناوری از مهر به نقل از ورج،  شرکت اورال بی یک مسواک الکتریکی جدید رونمایی کرده که مجهز به هوش مصنوعی است و به فرد کمک می کند دندان های خود را بهتر مسواک بزند.

این مسواک ۲۲۰ دلاری Oral-B Genius X نام دارد و به وسیله بلوتوث به اپلیکیشنی در موبایل کاربر متصل می شود. هنگامیکه کاربر مسواک زدن را آغاز می کند، اپلیکیشن به او نشان می دهد هر قسمت از دندان ها را چه مدت زمان مسواک زده  است. در مرحله بعد اپلیکیشن کاربر را راهنمایی می کند کدام قسمت دندان ها باید مسواک بزند.

به گفته شرکت تولید کننده، مسواک از حسگرهای مختلفی استفاده می کند تا مشخص شود چه زمان کاربر فشار زیادی به لثه ها وارد می کند یا کدام نقطه از دندان ها را به مدت زمان کافی مسواک نمی زند.

این اطلاعات به حسگرهای موجود در اپلیکیشن ارسال می شوند.  اپلیکیشن نیز اطلاعات مذکور را در الگوریتم  Genius X استفاده می کند تا به کاربر نشان دهد کدام قسمت از دندان ها را باید بهتر مسواک بزند.

جالب آنکه این اپلیکیشن مسواک زدن فرد را رتبه بندی می کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر