تاکنون تصاویر و اطلاعاتی از گوگل پیکسل 6 ، گوگل پیکسل 6 پرو و گمانه زنی های در خصوص عرضه گوگل پیکسل 6 XL منتشر شده که به بررسی آنها می پردازیم.

با وجود اینکه در مراسم Google IO 2021 اطلاعاتی در خصوص Google Pixel6 عرضه نشد ، با توجه به اینکه معمولا اولین بار ویژگی های جدید اندروید بر روی محصولات خود گوگل رونمایی می شوند، به نظر می‌رسد این اولین گوشی خواهد بود که با اندروید ۱۲ عرضه خواهد شد.

با وجود اینکه نسخه های قدیمی تر پیکسل نیز معمولا بطور همزمان بروزرسانی ها را دریافت می‌کنند با این حال این احتمال وجود دارد که تمامی ویژگی هایی که بر روی پیکسل ۶ عرضه می شوند بر روی نسخه های قدیمی تر قابل استفاده نباشند.

در خصوص پیکسل ۶ اخبار غیر رسمی زیادی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود :

بریم سر اصل مطلب

موضوع چیه؟  پرچمدار بعدی گوگل

چه موقع عرضه میشه؟  احتمالا اواخر سال ۲۰۲۱

قیمتش چقدره؟ حدود ۶۹۹ دلار / ۵۹۹ پوند / ۹۹۹ دلار استرالیا

تاریخ عرضه و قیمت Google Pixel 6

تنها شایعه در خصوص تاریخ عرضه پیکسل ۶ که تاکنون مطرح شده به ماه اکتبر اشاره دارد و در این شایعه عنوان شده که در صورت کمبود چیپست ممکنه به نوابر موکول شود.

حتی بدون این شایعه و با توجه به تاریخچه عرضه های قبلی اکتبر بالاترین احتمال را به خود اختصاص می‌دهد.

تخمین قیمت این پرچمدار کار بسیار دشواری است ، چون با وجود پیکسل ۳ و ۴ که در میان محصولات رده بالا قرار گرفته بودند ، پیکسل ۵ در بین میان رده ها جای گرفت و مشخص نیست که پیکسل ۶ در همین سطح باقی می ماند و یا به صدر جهش خواهد نمود.

پیش بینی ها از این قرار است که به احتمال زیاد گوگل پیکسل ۶  با قیمتی مشابه پیکسل ۵  یعنی حدود ۶۹۹ دلار / ۵۹۹ پوند / ۹۹۹ دلار استرالیا عرضه شود.

طراحی و ظاهر

بر اساس ارائه های غیر رسمی و تصاویر فاش شده تصورها در خصوص طراحی احتمالی اینگونه خواهد بود:

بر اساس تصویر منتشر شده زیر، بلوک تمام عرض دوربین که در پشت گوشی قرار گرفته را مشاهده میکنید که با یک طراحی سه رنگ از قسمت های دیگر جدا شده است.

همچنین حاشیه های باریک و دوربین سلفی که در مرکز قرار گرفته در تصویر دیده می شود.

منبع این تصویر مدعی شده است که علاوه بر رنگ موجود در تصویر رنگ های سفید و طلایی هم عرضه خواهند شد و یک اسکنر اثر انگشت در صفحه تعبیه شده است ، همچنین عنوان شده است که قسمت پشتی گوشی از شیشه خواهد بود.

گوگل پیکسل 6

با توجه به اطلاعات منتشر شده نسخه دیگری نیز با نام Google Pixel 6 Pro عرضه خواهد شد که تفاوت ظاهری آنها در تعداد دوربین ( پیکسل ۶ دو دوربین و پیکسل ۶ پرو ۳ دوربین) و نوع رنگ خواهد بود.

در نشت اطلاعاتی دیگر که در یک ارائه غیر رسمی از مدل پیکسل ۶ پرو صورت گرفته ، طراحی کمی زاویه دار تر از قبلی به نظر می‌رسد و حاشیه قسمت پایین طراحی به نظر پهن تر می آید.

در ادعایی دیگر گفته شده است که «گوگل پیکسل ۶ پرو» دارای صفحه نمایش ۶٫۶۷ اینچی منحنی AMOLED با ابعاد ۱۶۳٫۹ * ۷۵٫۸ * ۸٫۹ میلیمتری می‌باشد.

منبع مذکور مدعی شده است که این نسخه از پیکسل دارای دو بلندگو و استریو می باشد که این ویژگی تنها از نسخه های پریمیوم انتظار می‌رود.

گوگل پیکسل 6

همچنین در نشت اطلاعاتی دیگری طراحی احتمالی Pixel6  و Pixel 6 XL دیده می‌شود که کم و بیش با اطلاعات قبلی مطابقت دارد ، اما موارد یاد شده در کنار یک Pixel 4XL 6.3 اینچی نشان داده شده اند که تقریبا با نمونه Pixel 6  یکسان به نظر می‌رسد.

گوگل پیکسل 6

منبع دیگری ، خبر از صفحه نمایش QHD 120Hz برای پیکسل ۶ پرو و صفحه نمایش تخت  FHD 120Hz  کوچک‌تر (احتمالا ۶٫۴ اینچ) داده است.

دوربین و باتری

به نظر می رسد در مدل پیکسل ۶ دارای دوربین با دو لنز و پیکسل ۶ پرو دارای دوربین با ۳ لنز باشد که لنز با زاویه دید باز ، لنز پریسکوپی و احتمالا لنز فوق عریض هستند.

در جایی دیگر عنوان شده که دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی با سنسوری بزرگتر از پیکسل ۵ و همچنین یک اسکنر پریسکوپ ۸ مگاپیکسلی با زوم اپتیکال ۵X و یک دوربین فوق عریض خواهند بود.

با توجه به نرم افزار دوربین های گوگل این احتمال وجود دارد که دوربین سلفی پیکسل ۶ از فیلم برداری ۴K پشتیبانی کند که وضوح آن بیشتر از دوربین های سلفی است.

همچنین به استناد یک ثبت اختراع از سمت گوگل این احتمال وجود دارد که با یک دوربین سلفی مخفی در زیر صفحه نمایش مواجه باشیم.

اما با وجود اطلاعات منتشر شده قبلی این احتمال می‌رود که این نوع دوربین سلفی به پیکسل ۶ نرسیده و در پیکسل ۷ ارائه شود.

در مورد باتری گفته می‌شود که پیکسل ۶ پرو دارای باتری ۵۰۰۰ میلی آمپری و پیکسل ۶ دارای باتری ضعیف تری خواهد بود و جای تعجب نیست که از فناوری شارژ بیسیم پشتیبانی کنند و به نظر می‌رسد این شارژر سریعتر از شارژر ۱۲ وات پیکسل ۵ باشد و گفته می‌شود دارای یک سیستم خنک کننده برای تلفن و شارژر می باشد.

ویژگی‌ها و مشخصات

برای پیکسل ۶ هنوز ویژگی خاصی بصورت رسمی عنوان نشده است ، اما با توجه به کد های اندروید ۱۲ بتا به دو کد مدل GR1YH با عنوان اوریول و GF5KQ با نام ریون اشاره شده است که گفته می‌شود با توجه به زمان انتشار رسمی به پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو اشاره دارند. همچنین کد هایی که به حالت کار تک دست اشاره دارند احتمال عرضه Pixel 6 XL را نشان می‌دهد ، چرا که این قابلیت در مدل های XL عرضه شده اند.

از دیگر ویژگیهایی که با استناد به نسخه بتای اندروید ۱۲ احتمال عرضه آن در پیکسل ۶ وجود دارد اثر انگشت بر روی صفحه نمایش می باشد که در برخی اطلاعات افشا شده نیز به آن اشاراتی شده بود.

گفته می‌شود که در ساخت این گوهش هوشمند از تراشه  Whitechapel ساخت سامسونگ استفاده خواهد شد و اخباری هم در خصوص چیپ‌ست ۵ نانومتری با تمرکز بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مطرح شده است.

همچنین گمانه زنی هایی از استفاده چیپ های Snapdragon 780G و Qualcomm Snapdragon 775 نیز وجود دارد.

گوگل پیکسل

نهایتا شنیده ها حکایت از آن دارد که در پیکسل ۶ از فناوری UWB یا فناوری فوق پهن‌باند بهره خواهد برد که به دستگاه قابلیت ارتباط برقرار کردن با دستگاه های نزدیک خود را می‌دهد که برای مثال این قابلیت می‌تواند برای ردیابی موقعیت مکانی مفید باشد.

اما آنچه که توقع میرود در Google Pixel 6 ببینیم

در حالی که همه منتظر انتشار اطلاعات بیشتری از این پرچمدار جدید هستند ، پیشرفتهایی که امیدواریم در آن شاهد باشیم به قرار زیر است:

  1. طراحی مفهومی تر
  2. دوربین با لنز تله‌فتو
  3. طراحی فشرده و ظریف
  4. قدرت پردازش بیشتر